Креирање на енергетска стратегија за справување со ценовниот притисок

Скапа домашна кошничка, високи сметки за струја, а високи цени на горива. Овие ценовни притисоци сериозно влијаат врз домашниот буџет. Експертите сметаат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компаниите кои се надлежни за парното греење во Скопје се во последни пресметки за нивните оперативни трошоци кои треба да ги достават во Регулаторната ...
| | веќе видена | слични

Најновата кинеска соларна централа има годишен капацитет од повеќе од 6 милијарди киловат часови, што е доволно за снабдување со електрична енергија на мала ...
| | веќе видена | слични

Жителите на село Ѓавото, општина Богданци, од завчера од 21 часот немаат струја, а според одговорот што го добиле од кол-центарот на ЕВН, станува збор за голем ...
| | веќе видена | слични

А баш ме интересира дали некој во Македонија има информација колку домаќинства навистина се просјумери? Просјумери се домаќинства што поставиле ФВ-колектори и ...
| | веќе видена | слични

Според анализите на Платформа за сиромаштија, две третини од населението во Македонија е во енергетска сиромаштија. Граѓаните се снаоѓаат како знаат и умеат на ...
| | веќе видена | слични

Праведноста на енергетската транзиција кон обновливи извори на енергија и вклученоста на граѓаните во овој процес од крајни потрошувачи до производители ...
| | веќе видена | слични

Можностите и потребите за социјално праведна еколошка трансформација се во фокусот на четвртиот Социо-еколошки форум што денеска се одржува во Скопје во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски како позитивно го оценува намалувањето на маржата за пренос на електрична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 106 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Креирање на енергетска стратегија за справување со ценовниот притисок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: