Поштенски пратки фрчат преку косовско-македонската граница без да се плати царина


Дел од возилата што носат пратки од Косово се необележани, а македонско-косовската граница ја минуваат без проверки, но и без да платат царина. Проблемот е ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на оваа година, па се до крајот на месец март под хипотека биле ставени скоро две илјади имоти. Ова го покажуваат податоците од регистарот на ...
| | веќе видена | слични

Нема изненадувања во состојбите со капиталното финансирано пензиско осигурување. Според податоците на БизнисМрежа, САВА пензиско друштво и КБ Прво пензиско ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Анализа: Дали осигурителите ги боли глава од здравственото осигурување? Или македонските граѓани се со многу нарушено здравје или ...
| | веќе видена | слични

Голем пад на бројот на пренесени пратки регистрира Државниот завод за статистика. Последните бројки кажуваат дека од скоро 33 милиони писмоносни пратки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Платите на вработените во јавниот сектор низ годините имаат се помалу учество во вкупниот буџет кој државата го троши. Ова го покажала анализата на Здружението ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Движењето на привремените вработувања и консултантските услуги се менува согласно промената на власта, покажа првата Анализа на влијанието на изборите врз ...
| | веќе видена | слични

Изборните процеси влијаат на динамиката на привремените вработувања и консултантските услуги во јавниот сектор, но најсилно влијание имаат периодите на промена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поштенски пратки фрчат преку косовско-македонската граница без да се плати царина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: