СО НАЈВИСОКАТА ПЕНЗИЈА ОД 80.280 ДЕНАРИ можат да се пофалат само 18 пензионери


Време зa читање: 3 минути Пензионерите ги одбројуваат деновите до исплатата на мајската пензија. Трета по мартовското усогласување од 5,3 насто. Процентите, ...
| | веќе видена | слични

 Од нив.12,3 отсто се лицата сместени во притвор. Ова се податоци од Годишната казнена статистика на Советот на Европа за 2023 година. Според адвокатот Ѕвонко ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во земјава на 31 јануари минатата година т.н. стапка на затворање изнесувала 142 затвореници на 100.000 жители, што претставува нејзино зголемување за 25,5 ...
| | веќе видена | слични

Со ова Македонија се наоѓа на второ место меѓу членките на Советот на Европа според растот на стапката на затворање зад Молдавија, каде таа е зголемена за 52,1 ...
| | веќе видена | слични

Нема изненадувања во состојбите со капиталното финансирано пензиско осигурување. Според податоците на БизнисМрежа, САВА пензиско друштво и КБ Прво пензиско ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Анализа: Дали осигурителите ги боли глава од здравственото осигурување? Или македонските граѓани се со многу нарушено здравје или ...
| | веќе видена | слични

Русија планира реформа на даночниот систем за да го зголеми приливот во државниот буџетот од следната година за дополнителни 2,6 милијарди рубљи (околу 26,5 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 57 | | | веќе видена

„Им честитам на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори. Ова е многу добра вест за народот на Украина, Молдавија и целата Европска унија. ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО НАЈВИСОКАТА ПЕНЗИЈА ОД 80.280 ДЕНАРИ можат да се пофалат само 18 пензионери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: