Грозданов: Дали сме заложници на лажни граѓански активисти?

Анализа на феноменот – наталитет Многу развиени земји се соочуваат со низок наталитет по изминувањето на периодот од неколку децении т.н. бејби бум (експлозија ...
| | веќе видена | слични

Владин функционер ја опиша ситуацијата како критична и ги повика властите да направат сè што можат за да го променат трендот.Податоците ги нагласуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Кога ја замислувате технолошката индустрија, веројатно помислувате на работи кои не постојат во физичкиот простор, како што се ...
| | веќе видена | слични

Откријте ја најекономичната дестинација во светот каде што едвај ви требаат пари. Можеби звучи неверојатно, но такво место постои, Узбекистан. Со вкупна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција, Германија и Италија повикаа приватните инвеститори да се прилагодат кон развојот на производството на т.н. критични минерални суровини, зашто трите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Според најновите истражувања, за комфорно живеење на четиричлено семејство во Македонија потребни се приближно 2.000 евра месечно. Оваа сума, која ги опфаќа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грозданов: Дали сме заложници на лажни граѓански активисти?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: