Стан на грам, Србија доби „бутик за инвестиции“

Странските инвестиции во Црна Гора во првиот квартал изнесуваат 208 милиони евра, за милион и пол помалку од истиот период лани. Речиси половина од вложените ...
| | веќе видена | слични

Овие карипски земји нудат државјанство за сите, а потребен е само еден услов. Пет земји на Карибите нудат државјанство за имигрантите под услов да купат ...
| | веќе видена | слични

Во селото Војново, Димитар веќе имал можност да се сретне со Русите кои купиле куќа во неговото маало, објави Телеграф. „Тие се патриотски Руси кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 439 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стан на грам, Србија доби „бутик за инвестиции“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: