Продолжуваат разговорите за новиот владин состав

Деталите за кадровските поделби преговарачкиот тим ќе ги соопшти на заедничка конференција за медиумите, најави Ганиу.Според него, коалицијата Вреди ќе има ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Давањето поддршка од страна на ВРЕДИ за програмските цели на ВМРО-ДПМНЕ (Програма 1198) преку менување на системски закони со 2/3 мнозинство, создавајќи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда во заминување и генерален секретар за АА, Кренар Лога објави фотографија од преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН, споделувајќи ги зборовите: ...
| | веќе видена | слични

Албанците ќе предводат најмал број на министерства во Владата во последните 20 години, кажува евиденцијата на ТВ21, додека траат преговорите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор Ванчо Узунов за ТВ21 за реконструкцијата на министерството за Економија тој вели „да не мислиме дека самата реорганизација по ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 рече дека со ВМРО – ДПМНЕ за идната влада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат разговорите за новиот владин состав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: