East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје


East Gate Mall, дел од групацијата Балфинво соработка со групацијата ЛПП која ги застапува брендовите Reserved, Mohito, Sinsey, House и Cropp и граѓанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии

ЈК Травел и СОС Детско село, потпишаа договор за продолжување на кампањата „Ти летуваш, ЈК Травел донира на СОС Детско Село“. И оваа година, ЈК Травел, како ...
| | веќе видена | слични

Со цел поефикасна реализација на активностите што се дел од кампањата „Крени глас против врсничко насилство“, „Макпетрол“ и Општина Крива Паланка потпишаа ...
| | веќе видена | слични

 Детали понеделник, 03 јуни 2024 Реномираната компанија Бучен Козјак ДОО која повеќе од 4 децении е дел од македонската трпеза и е препознатлива со својот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работилници овозможени од „Макпетрол“ ќе се организираат и во Крива Паланка во рамки на општествено одговорната кампања на компанијата. Учениците од оваа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера на школка во градскиот парк се одржа настан „Повторно заедно“ во организација на здружението „Аутизам ААМК“. Целта на овој инклузивен настан беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Здружението „Аутизам ААМК“ денес во Градскиот парк во Скопје го организира настанот „Повторно заедно“ зад кој што застана и „Макпетрол“. Активни учесници во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 341 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 133 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: