ШТО Е ПРИОРИТЕТ: „Хотели Метропол“ намени за инвестиции најголем дел од добивката, 415 илјади евра


Нема да се дели дивиденда, туку парите ќе се реинвестираат. Акционерското друштво „Хотели Метропол“ објави како ќе се распредели добивката што ја оствариле во ...
| | веќе видена | слични

Градежниот гигант „Гранит“ декларира на сите свои акционери, но и на потенцијалните инвеститори во таа реномирана акција, дека од годинава па до 2028 година ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Кошаркарскиот клуб Пелистер е најпрофитното друштво меѓу фирмите кои немаат ниту еден вработен. Минатогодишната добивка е 396 илјади ...
| | веќе видена | слични

Леарницата за обоени метали ЛТХ Леарница, е компанијата од Охрид со најголема добивка за минатата година од овој град. Овој бизнис од Словенија соработува со ...
| | веќе видена | слични

Зошто сопствениците на приоритетните акции во „Стопанска банка Скопје“ бираат дивиденда од 5 денари иако можат да добијат и десет пати повеќе од тоа секоја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бизнисот со нула вработени цвета. Тоа се фирми управувани од еден човек, најчесто газда кој не е пријавен како вработен, затоа што обично има и други фирми, па ...
| | веќе видена | слични

АД Мермерен Комбинат е неприкосновен на врвот по најголем остварен профит во 2023, кога станува збор за компании од Прилеп. Од градежен материјал кој оди ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути За разлика од минатата година кога, како што веќе пишуваше „Пари“ , во државава имало 1.535 фирми без вработени, односно само со ...
| | веќе видена | слични

Ова е навистина одлична дивиденда. И не само тоа, туку таа е веќе исплатена на акционерите, и од пред неколку дена, средствата се на нивните сметки. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 392 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 163 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО Е ПРИОРИТЕТ: „Хотели Метропол“ намени за инвестиции најголем дел од добивката, 415 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: