Проблемот со намалувањето на населението е сериозен политички предизвик


Време зa читање: < 1 минутa Пописот на населението го потврди она што сите го знаевме. Тоа е дека населението во држава се намалува. Тоа значи дека се потешко ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Дали енергетската криза и борбата со инфлацијата ја остави празна државната каса? Дали ако имаме нова криза ќе имаме пари за да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во недела во 23.00 часот ќе ја гледате емисијата со новинарката Ивона Талевска, каде Иван ќе ја прашува но и ќе констатира факти. Не заборавајте да го гледате ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски. Владината коалиција ја сочинуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Старо-новиот министер за внатрешни работи се заблагодари за поддршката што ја доби.Тошковски веќе од утре вети работа со јасна визија за иднината на ...
сите 231 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 148 | | | веќе видена

Кубанската Влада одлучи да се приклучи на спорот што го покрена Јужна Африка против Израел пред Меѓународниот суд на правдата во врска со наводите за наводен ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани почина вчера попладното во својата 62 година од живото. Андонов беше дел од собранието три мандати, во периодот ...
сите 53 | | | веќе видена

Мирлинд Даку, играчот кој е главна тема на македонските медиуми е роден на Косово во градот Гнилање на Косово. Тој од тимот на Осијек во Хрватска направил ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проблемот со намалувањето на населението е сериозен политички предизвик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: