Британските возачи плаќаат најскап дизел во Европа

 Од нив.12,3 отсто се лицата сместени во притвор. Ова се податоци од Годишната казнена статистика на Советот на Европа за 2023 година. Според адвокатот Ѕвонко ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во земјава на 31 јануари минатата година т.н. стапка на затворање изнесувала 142 затвореници на 100.000 жители, што претставува нејзино зголемување за 25,5 ...
| | веќе видена | слични

Со ова Македонија се наоѓа на второ место меѓу членките на Советот на Европа според растот на стапката на затворање зад Молдавија, каде таа е зголемена за 52,1 ...
| | веќе видена | слични

Владин функционер ја опиша ситуацијата како критична и ги повика властите да направат сè што можат за да го променат трендот.Податоците ги нагласуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Италија треба да прими повеќе странски работници за да се справи со проблемот со недостигот на работна сила, велат од Банката на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на невработени во Германија се зголеми повеќе од очекуваното во мај, покажуваат податоците на Федералната канцеларија за труд објавени во вторник. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски. Владината коалиција ја сочинуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Старо-новиот министер за внатрешни работи се заблагодари за поддршката што ја доби.Тошковски веќе од утре вети работа со јасна визија за иднината на ...
сите 231 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 148 | | | веќе видена

Кубанската Влада одлучи да се приклучи на спорот што го покрена Јужна Африка против Израел пред Меѓународниот суд на правдата во врска со наводите за наводен ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани почина вчера попладното во својата 62 година од живото. Андонов беше дел од собранието три мандати, во периодот ...
сите 53 | | | веќе видена

Мирлинд Даку, играчот кој е главна тема на македонските медиуми е роден на Косово во градот Гнилање на Косово. Тој од тимот на Осијек во Хрватска направил ...
сите 6 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан во петокот го посети Берлин, а пред средбата со канцеларот Олаф Шолц, во интервју ја критикуваше имиграциската политика на ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британските возачи плаќаат најскап дизел во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: