Nvidia ја продолжи серијата позитивни изненадувања


2 копии
2 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) денеска ја намали референтната каматна стапка на 3,75 отсто, првпат од 2019 година, и покрај мајскиот пораст на инфлацијата на ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата во четвртокот на меѓународните пазари пораснаа на околу 79 долари поради шпекулациите дека американската централна банка би можела да ги ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка (ECB) во четвртокот ги намали каматните стапки во еврозоната за четвртина процентен поен, наведувајќи дека се создадени „соодветни ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка ги намали каматните стапки ден пред одлуката на Федералните резерви на САД и Банката на Англија за да ги намали трошоците за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 163 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

„ЕУ и меѓународната заедница треба јасно да ги стават на знаење последиците што непочитувањето на Договорот ќе ги има врз регионот, а особено врз иднината на ...
сите 114 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 127 | | | веќе видена

Комбиниран изборен модел во наши услови би значел 60 пратеници да се избираат по пропорционален модел, со една изборна единица за целата земја, без изборен ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Nvidia ја продолжи серијата позитивни изненадувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: