Управен ја одби тужбата на Европски фронт, пратеникот од Желино останува за Вреди

Управниот суд на синоќешната јавна расправа ја одби како несонована тужбата поднесена од Коалицијата Европски фронт на Парламентарните избори 2024, против ...
| | веќе видена | слични

Од Европскиот фронт порачаа дека владеењето на новата влада нема да биде ни стабилно ни мирно владеење. Дали ова е сериозна закана или само блеф за домашна ...
| | веќе видена | слични

За прв пат во историјата на независноста на државата, во новиот собраниски состав ќе нема пратеник од ромската етничка заедница. Причините се неколку, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

За коалицијата Европски фронт предводена од ДУИ, Зекирија Ибраими, коалиција ВРЕДИ и генерален секретар на Алтернатива, во синоќешната Топ Тема рече дека дека ...
| | веќе видена | слични

Никој не може да го спори правото на Европскиот фронт дека е легимен претставник на Албанци, Турци, Роми и други етнички заедници во државата, дециден е ...
| | веќе видена | слични

Аваја жали што за прв пат во историјата на независноста на државата нема ромски пратеник/чка во новиот парламентарен состав. Манипулацијата стапи на дело и тоа ...
| | веќе видена | слични

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека таканаречената Декларација на ДУИ и партиите од самонаречениот Европски фронт е обид за дефокусирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на Коалицијата „Европски фронт“, Блерим Беџети во изјава за медиумите во Собранието нагласи дека законските измени поврзани за реорганизацијата на ...
| | веќе видена | слични

Европскиот фронт усвои политичка декларација за како што велат, етничкиот легитимитет што произлегува од последните избори. Декларацијата ја потпишаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 154 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 170 | | | веќе видена

Српските медиуми по најавата дека Иван Стоиљковиќ во новата влада ќе биде вицепремиер и министер за односи со заедниците пишуваат дека тоа ќе придонесе за ...
сите 51 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 148 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 137 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Управен ја одби тужбата на Европски фронт, пратеникот од Желино останува за Вреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: