ВМРО-ДПМНЕ: Во хирургија веќе 13 дена не работат операционите сали, СДС и ДУИ здравството го оставаат во хаос


„И додека клинички колабира, најмалку петмина од раководството и администрацијата на хирургија, меѓу кои и Адмир Дајоски економскиот директор на торакална, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Власта на СДС и ДУИ го донесе македонското здравство во колапс. Три недели не се врши санација на хируршките сали. Три недели пациентите чекаат за хируршка ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Цели дваесет дена владее хаос на Клиниката на хирургија, 20 дена владее тотален колапс во терцијалното здравство во Македонија. Клучната клиника кај што се ...
| | веќе видена | слични

На премиерот и на одредени членови на Владата им престанаа функциите, ќе ги вршат само неопходните функции до изборот на новата влада
| | веќе видена | слични

„Министерот за здравство префрла вина, заменичката министерка прославува родендени, а 12 директори молчат и се кријат за овој скандал. Неброени операции се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сведочиме за последните политички „купи ден-продај“ зафати на СДС-ДУИ! Километарски редици за чекање операции, хирургија е во колапс, а мора да се потпреме на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Да беше голем тендер СДС и ДУИ одамна ќе ја санираа штетата на Хирургија, но очигледно 120.000 евра се мала сума за нив. СДС и ДУИ штанцаа милионски тендери во ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерката Маја Манолева се среќавала со сите директори на хирургија, имало договарање, обвини Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ на пресконференција и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали за 120.000 евра санација на Хирургија која не е направена е колабиран цел здравствен систем?! Министерот за здравство Илир Демири и заменик министерката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Во хирургија веќе 13 дена не работат операционите сали, СДС и ДУИ здравството го оставаат во хаос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: