ВМРО-ДПМНЕ: Во хирургија веќе 13 дена не работат операционите сали, СДС и ДУИ здравството го оставаат во хаос


„И додека клинички колабира, најмалку петмина од раководството и администрацијата на хирургија, меѓу кои и Адмир Дајоски економскиот директор на торакална, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Власта на СДС и ДУИ го донесе македонското здравство во колапс. Три недели не се врши санација на хируршките сали. Три недели пациентите чекаат за хируршка ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Цели дваесет дена владее хаос на Клиниката на хирургија, 20 дена владее тотален колапс во терцијалното здравство во Македонија. Клучната клиника кај што се ...
| | веќе видена | слични

На премиерот и на одредени членови на Владата им престанаа функциите, ќе ги вршат само неопходните функции до изборот на новата влада
| | веќе видена | слични

„Министерот за здравство префрла вина, заменичката министерка прославува родендени, а 12 директори молчат и се кријат за овој скандал. Неброени операции се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сведочиме за последните политички „купи ден-продај“ зафати на СДС-ДУИ! Километарски редици за чекање операции, хирургија е во колапс, а мора да се потпреме на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Да беше голем тендер СДС и ДУИ одамна ќе ја санираа штетата на Хирургија, но очигледно 120.000 евра се мала сума за нив. СДС и ДУИ штанцаа милионски тендери во ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерката Маја Манолева се среќавала со сите директори на хирургија, имало договарање, обвини Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ на пресконференција и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали за 120.000 евра санација на Хирургија која не е направена е колабиран цел здравствен систем?! Министерот за здравство Илир Демири и заменик министерката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 240 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Во хирургија веќе 13 дена не работат операционите сали, СДС и ДУИ здравството го оставаат во хаос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: