Есмеров: Заклетвата на Гаши не е скандалозна бидејќи СДСМ го донесе Законот за двојазичност


Не е воопшто скандалозно. Законот за двојазичност го донесе владата на СДСМ и тој закон е новата реалност. Не мислам дека коалицијата ВЛЕН сака да испрати ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мандатарот Хистијан Мицкоски и лидерите на коалицијата „Вреди“ вечерва ја финализират владата. Изет Меџити од коалицијата Вреди за ТВ 24 потврди дека вечерва ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се огласија со остри реакции на изјавата на новиот претседател на Собранието, Африм Гаши, дека Косово е негова татковина иако живее во Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот Мицкоски побара претседателот на Собранието, Гаши да се извини за изјавата дека Косово била неговата татковина. Мицкоски вели, не ја чул изјавата, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Идниот мандатар и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски прашан како ја коментира изјавата на новиот собраниски спикер Африм Гаши, кој во својата изјава вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не сум слушнал дека претседателот на Собранието, Африм Гаши изјавил дека негова татковина е Косово, но ако е така треба да им се извини на граѓаните, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мандатарот на идната влада Христијан Мицкоски денеска изјави дека не ја чул изјавата на претседателот на Собранието Африм Гаши дека негова татковина е Косово, ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски по добивањето на мандатот за состав на новата Влада беше запрашан од новинарите како ја коментира изјавата на новиот собраниски спикер Африм Гаши дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Есмеров: Заклетвата на Гаши не е скандалозна бидејќи СДСМ го донесе Законот за двојазичност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: