Управен ја одби тужбата на „Европски фронт“ за прегласувањето во Желино

Тројца до четворица пратеници може да преминат од Европскиот фронт во новото парламентарно мнозинство, изјави за ТВ21 Изет Меџити од коалицијата „Вреди“. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на Демократско движење, партијата која е дел од коалицијата „Вреди“, Изет Меџити истакна дека тројца-четворица од вкупно 18 пратеници колку што доби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија (ДИК) денеска донесе заклучок за завршување на парламентарните избори. На седницата беа прогласени за конечни резултатите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе има ли нови прегрупирања во Собранието за зголемување на владејачкото мнозинство? Откако Мицкоски најави дека од освоени 58 пратенички мандати на изборите, ...
| | веќе видена | слични

Управниот суд на синоќа одржана јавна расправа ја одби како несонована тужбата поднесена од Коалицијата Европски фронт на Парламентарните избори 2024, против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 313 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 308 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ доколку ја вооружи Украина во војна против Русија. Неговите ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Европската Унија нема целосен договор за укинување на казнените мерки на Косово, меѓутоа, како компромис, се очекува делумно и постепено отстранување на ...
сите 84 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Управен ја одби тужбата на „Европски фронт“ за прегласувањето во Желино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: