ФАКТОР ИСТРАЖУВА: Сватовите на Али Ахмети со најголеми добивки од бизнисите во Кичево


АС Сењак, фирмата на Салаудин Арифи, познат уште и како сват на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, е компанијата со најголема добивка за 2023 во Кичево. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Кошаркарскиот клуб Пелистер е најпрофитното друштво меѓу фирмите кои немаат ниту еден вработен. Минатогодишната добивка е 396 илјади ...
| | веќе видена | слични

Леарницата за обоени метали ЛТХ Леарница, е компанијата од Охрид со најголема добивка за минатата година од овој град. Овој бизнис од Словенија соработува со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бизнисот со нула вработени цвета. Тоа се фирми управувани од еден човек, најчесто газда кој не е пријавен како вработен, затоа што обично има и други фирми, па ...
| | веќе видена | слични

АД Мермерен Комбинат е неприкосновен на врвот по најголем остварен профит во 2023, кога станува збор за компании од Прилеп. Од градежен материјал кој оди ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути За разлика од минатата година кога, како што веќе пишуваше „Пари“ , во државава имало 1.535 фирми без вработени, односно само со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР ИСТРАЖУВА: Сватовите на Али Ахмети со најголеми добивки од бизнисите во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: