Вкупниот светски долг изнесува 315 билиони долари


2 копии
2 копии

Tesla најверојатно ќе потроши помеѓу 3 и 4 милијарди долари оваа година за купување на хардвер од Nvidia, објави извршниот директор Илон Маск во објавата на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Германија ги продаде акциите на компанијата Дојче Телеком АГ за 2,5 милијарди евра, што е последната во низата продажба на државни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 337 | | | веќе видена

Украина би била мудра доколку го прифати мировниот предлог на рускиот претседател Владимир Путин, во спротивно руските војници ќе вршат притисок и ќе го ...
сите 371 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 81 | | | веќе видена

Откако израелските и германските медиуми објавија дека Блинкен му ветил на Нетанјаху минатата недела дека Вашингтон ќе ги укине сите ограничувања за испорака ...
сите 273 | | | веќе видена

Вчера се одбележаа 34 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ. По тој повод се огласи првиот претседател на партијата, која ја формираше, Љубчо Геогриевски. „ На ...
сите 62 | | | веќе видена

Собранието на денешната петта седница ги избра составите на Буџетскиот совет на Собранието и на Советот на Собранискиот канал. За претседател на Буџетскиот ...
сите 101 | | | веќе видена

Поранешните премиери говореа за иднината на Европа на завршниот панел на конференцијата во Атинскиот конзерваториум, кој го следеше и грчката претседателка ...
сите 96 | | | веќе видена

Од утре до недела, како што соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), земјава ќе биде под влијание на стабилна и многу топла воздушна маса од ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупниот светски долг изнесува 315 билиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: