Закрепнувањето на премиерот Фицо ќе биде долго, неговите повреди биле многу сериозни

Закрепнувањето на премиерот Роберт Фицо, по обидот за убиство, ќе потрае „исклучително долго“, изјави денеска словачкиот вицепремиер Роберт Калињак, цитиран од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Словачкиот премиер, Роберт Фицо, денеска се огласи за прв пат откако беше тешко ранет во обидот за атентат пред три недели, изјавувајќи дека не го мрази ...
| | веќе видена | слични

Три недели откако беше застрелан, словачкиот премиер Роберт Фицо јавно се огласи во пресрет на изборите за Европскиот парламент и ги обвини словачката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фицо оцени дека атентаторот е „гласник на злото и политичката омраза“ и предупреди дека „во ЕУ се чини престана да постои правото на поинакво мислење“. Во ...
| | веќе видена | слични

Фицо оцени дека атентаторот е „гласник на злото и политичката омраза“ и предупреди дека „во Европската Унија изгледа престанало да постои правото на поинакво ...
| | веќе видена | слични

Фицо рече дека нема да преземе никакви активни правни мерки против Цинтула, кого го опиша како „гласник на злото и политичка омраза“, ниту ќе бара отштета, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 969 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 269 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Доналд Трамп, републиканскиот кандидат на претстојните претседателски избори во Соединетите Американски Држави, изјави денеска, по повлекувањето на актуелниот ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Закрепнувањето на премиерот Фицо ќе биде долго, неговите повреди биле многу сериозни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: