Лефков: Али Ахмети треба да ја прифати реалноста и пораката од народот

Од Европскиот фронт порачаа дека владеењето на новата влада нема да биде ни стабилно ни мирно владеење. Дали ова е сериозна закана или само блеф за домашна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Нашите политички противници нека се подготват за новиот предизвик кој следи следната година на локалните избори, истакна Али Ахмети, лидер на Демократската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ахмети е поразен на 8-ми мај и сега доаѓа ново поглавје во политичката историја на Албанците во Македонија. Таа нова историја ќе ја пишува ВЛЕН како победници ...
| | веќе видена | слични

Oд „Вреди“ велат дека историјата ја пишуваат победниците, а не поразените. Додаваат дека лидерот на ДУИ, Али Ахмети е поразен на 8-ми мај и сега доаѓа ново ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ахмети е поразен на 8-ми мај и сега доаѓа ново поглавје во политичката историја на Албанците во Северна Македонија, велат од Коалицијата ВРЕДИ по говорот на ...
| | веќе видена | слични

Секој може да добие мандат да формира влада, но не може секој да добие мандат да одлучува кој ќе ги претставува Албанците во таа влада, рече Ахмети, алудирајќи ...
| | веќе видена | слични

За прв пат во историјата на независноста на државата, во новиот собраниски состав ќе нема пратеник од ромската етничка заедница. Причините се неколку, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: Али Ахмети треба да ја прифати реалноста и пораката од народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: