Талевски: ВМРО-ДПМНЕ има нова реалност, во која „Северна“ не е веќе предавство


„Ова е нова реалност на ВМРО-ДПМНЕ, со која покажуваат дека го промениле ставот со кој што излегоа на избори пред граѓаните, и не само што е нова реалност ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, во „ Дејли Клик “ на ТВ21 го коментираше односот на ДУИ, кој потпиша Декларација која најави дека ќе ја испрати до сите ...
| | веќе видена | слични

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ ги коментираше уставините измени. Тој во „ Дејли Клик “ на ТВ21 кажа дека Македонија веќе имала лошо искуство со промена на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Марјан Ѓорчев, поранешен македонски амбасадор во Бугарија денеска изјави дека францускиот предлог не е добар за Македонија и дека Договорот со Бугарија може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на СДСМ Миле Талески во емисијата „Анализа„ на телевизија 24 нагласи дека на повидок е изборна измама којашто ВМРО-ДПМНЕ ја направи спрема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Талевски: ВМРО-ДПМНЕ има нова реалност, во која „Северна“ не е веќе предавство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: