Талевски: Уставот не смее да се прекршува, а вчера бевме сведоци на прекршување од новиот претседател на собранието


„Реагиравме од СДСМ и нашата потпретседателка излезе со конкретна претставка со тоа дека беше прекршен Уставот на државата, затоа што официјален јазик во ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се огласија со остри реакции на изјавата на новиот претседател на Собранието, Африм Гаши, дека Косово е негова татковина иако живее во Македонија и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ го доби мандатот за состав на нова влада и сега треба да се фокусираме на проектите и да покажеме дека сме различни од ДУИ и СДСМ. Ние треба да ја ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот Мицкоски побара претседателот на Собранието, Гаши да се извини за изјавата дека Косово била неговата татковина. Мицкоски вели, не ја чул изјавата, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Идниот мандатар и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски прашан како ја коментира изјавата на новиот собраниски спикер Африм Гаши, кој во својата изјава вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не сум слушнал дека претседателот на Собранието, Африм Гаши изјавил дека негова татковина е Косово, но ако е така треба да им се извини на граѓаните, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мандатарот на идната влада Христијан Мицкоски денеска изјави дека не ја чул изјавата на претседателот на Собранието Африм Гаши дека негова татковина е Косово, ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски по добивањето на мандатот за состав на новата Влада беше запрашан од новинарите како ја коментира изјавата на новиот собраниски спикер Африм Гаши дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Талевски: Уставот не смее да се прекршува, а вчера бевме сведоци на прекршување од новиот претседател на собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: