НАФТА: Глобалната побарувачка ќе расте најмалку до 2034 година


Цените на нафтата во четвртокот на меѓународните пазари пораснаа на околу 79 долари поради шпекулациите дека американската централна банка би можела да ги ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка (ECB) во четвртокот ги намали каматните стапки во еврозоната за четвртина процентен поен, наведувајќи дека се создадени „соодветни ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка ги намали каматните стапки ден пред одлуката на Федералните резерви на САД и Банката на Англија за да ги намали трошоците за ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка ја намали референтната каматна стапка за главните операции за рефинансирање на 4,25 %, каматната стапка на депозитите на 3,75% и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) се очекува да ги намали каматните стапки за прв пат по пет години. Овој потег има за цел да и даде на еврозоната многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 439 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАФТА: Глобалната побарувачка ќе расте најмалку до 2034 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: