(ВИДЕО) Ова се 20-те најсиромашни држави во Европа, Македонија високо на листата


Број 20: Литванија БДП по жител: 29.276 долари Литванија, признаена како Република Литванија, е држава лоцирана во балтичкиот регион на Европа. Главен и ...
| | веќе видена | слични

Откријте ја најекономичната дестинација во светот каде што едвај ви требаат пари. Можеби звучи неверојатно, но такво место постои, Узбекистан. Со вкупна ...
| | веќе видена | слични

Во текот на последните неколку години, каматните стапки на кредитите останаа стабилни, без значителни промени кои би можеле да ја олеснат финансиската тежина ...
| | веќе видена | слични

Економските аналитичари ја употребуваат истата реторика што ја слушаме со години, а тоа е дека ако државата ги употреби парите што ги позајмува, за економски ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Навраќајќи се на историските моменти што ја одбележале економската хроника, во видик секогаш паѓа и т.н. Џексонова економија, која се ...
| | веќе видена | слични

Сенатор Џон КЕНЕДИ Во последните три години, американскиот народ беше опустошен од инфлација. Таа инфлација, како и секоја инфлација, е создадена од човекот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Според најновите истражувања, за комфорно живеење на четиричлено семејство во Македонија потребни се приближно 2.000 евра месечно. Оваа сума, која ги опфаќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 200 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ова се 20-те најсиромашни држави во Европа, Македонија високо на листата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: