Цените на нафтата над 84 долари


7 копии

Време зa читање: 2 минути Германија ги продаде акциите на компанијата Дојче Телеком АГ за 2,5 милијарди евра, што е последната во низата продажба на државни ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата падна на 77 долари на меѓународните пазари во вторникот, како одраз на стравувањата на трговците дека најавеното постепено зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата се лизнаа под 81 долар на меѓународните пазари во понеделникот, сигнализирајќи го скептицизмот на трговците во однос на оценката на водечките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 969 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 314 | | | веќе видена

Доналд Трамп, републиканскиот кандидат на претстојните претседателски избори во Соединетите Американски Држави, изјави денеска, по повлекувањето на актуелниот ...
сите 242 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата над 84 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: