По пратеничкиот мандат на Беџети, Сарај ќе избира нов градоначалник


Многу скоро ќе биде составена новата реформска влада, чија задача ќе биде трансформација на Македонија во успешна европска приказна, држава што ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес, во претседателската вила го доби мандатот за состав на новата влада и им се заблагодари на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Чест и задоволство ми е денеска со сигурност да верувам дека чекорот што го преземам, доверувањето на мандат за состав на влада на Христијан Мицкоски е ...
| | веќе видена | слични

''Формално ние можеме да ја избереме новата влада уште утре со 61 пратеник, но имајќи ги предвид разговорите што привршија и коалицијата што е направена, наш ...
| | веќе видена | слични

Во својата изјава, претседателката Сиљановска Давкова посочи на уставниот рок, според кој, Претседателот е должен во рок од десет дена од конституирањето на ...
| | веќе видена | слични

Имаме предвид да имаме силен рефорски циклус, во делот на објавување на жесток фронт против криминалот и корупцијата, истакна денеска пред новинарите ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот за нова влада Христијан Мицкоски зборувајќи за судските реформи што има намера да ги оствари, кажа дека прво ќе почне со распуштање на Судскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 292 | | | веќе видена

Реакции од „Европскиот фронт“ пристигнаа до медиумите кратко време по објавата на мислењата на претставниците на „Вреди“ на денешната трибина. Особено ...
сите 276 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 27 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По пратеничкиот мандат на Беџети, Сарај ќе избира нов градоначалник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: