Мицкоски го крои кабинетот


Тече рокот од 10 дена за новиот собраниски спикер Африм Гаши да ја извести претседателката Гордана Сиљановска-Давкова за новото парламентарно мнозинство, по ...
| | веќе видена | слични

Многу скоро ќе биде составена новата реформска влада, чија задача ќе биде трансформација на Македонија во успешна европска приказна, држава што ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес, во претседателската вила го доби мандатот за состав на новата влада и им се заблагодари на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Чест и задоволство ми е денеска со сигурност да верувам дека чекорот што го преземам, доверувањето на мандат за состав на влада на Христијан Мицкоски е ...
| | веќе видена | слични

''Формално ние можеме да ја избереме новата влада уште утре со 61 пратеник, но имајќи ги предвид разговорите што привршија и коалицијата што е направена, наш ...
| | веќе видена | слични

Во својата изјава, претседателката Сиљановска Давкова посочи на уставниот рок, според кој, Претседателот е должен во рок од десет дена од конституирањето на ...
| | веќе видена | слични

Имаме предвид да имаме силен рефорски циклус, во делот на објавување на жесток фронт против криминалот и корупцијата, истакна денеска пред новинарите ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот за нова влада Христијан Мицкоски зборувајќи за судските реформи што има намера да ги оствари, кажа дека прво ќе почне со распуштање на Судскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски. Владината коалиција ја сочинуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Старо-новиот министер за внатрешни работи се заблагодари за поддршката што ја доби.Тошковски веќе од утре вети работа со јасна визија за иднината на ...
сите 231 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 148 | | | веќе видена

Кубанската Влада одлучи да се приклучи на спорот што го покрена Јужна Африка против Израел пред Меѓународниот суд на правдата во врска со наводите за наводен ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани почина вчера попладното во својата 62 година од живото. Андонов беше дел од собранието три мандати, во периодот ...
сите 53 | | | веќе видена

Мирлинд Даку, играчот кој е главна тема на македонските медиуми е роден на Косово во градот Гнилање на Косово. Тој од тимот на Осијек во Хрватска направил ...
сите 6 | | | веќе видена

Групата Зелени-Европска слобода алијанса (Зелени/ЕФА) во Европскиот парламент отворено пројави амбиции да стане дел од парламентарното мнозинство кое се ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски го крои кабинетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: