Иран планира да го зголеми производството на нафта


2 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) се очекува да ги намали каматните стапки за прв пат по пет години. Овој потег има за цел да и даде на еврозоната многу ...
| | веќе видена | слични

На европските берзи во среда во пртпладневното тргување владее позитивно расположение, под влијание на зајакнатите очекувања дека американската централна банка ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Американскиот долар во вторникот се искачи повисоко од најниско ниво во последниве два месеци во однос на еврото, стерлингот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Волстрит во вторникот најважните индекси го завршија тргувањето во благ плус, благодарение на послабите од очекуваните податоци од пазарот на трудот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 10 пожари остануваат активни и вечерва, но ниту едно населено место не е загрозено, извести директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче ...
сите 917 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 202 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 242 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 105 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран планира да го зголеми производството на нафта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: