Успешно заврши првата конференција за млади претприемачи и жени претприемачи „Круг на нови можности“ во организација на ПроКредит Банка и ЕБОР


 Детали среда, 29 мај 2024 Конференцијата на ПроКредит Банка и ЕБОР „Круг на нови можности“ постави висок старт за иницијативите за поддршка на младите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 5 минути Кога ја замислувате технолошката индустрија, веројатно помислувате на работи кои не постојат во физичкиот простор, како што се ...
| | веќе видена | слични

Младинско кино на ЕУ: Зелен договор (EU Youth Cinema: Green Deal) влегува во својата втора сезона, благодарение на поддршката од Креативна Европа МЕДИА и ...
| | веќе видена | слични

Откријте ја најекономичната дестинација во светот каде што едвај ви требаат пари. Можеби звучи неверојатно, но такво место постои, Узбекистан. Со вкупна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Навраќајќи се на историските моменти што ја одбележале економската хроника, во видик секогаш паѓа и т.н. Џексонова економија, која се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 240 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Полска размислува за соборување руски ракети над Украина. Полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски изјави дека Варшава го разгледува предлогот ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешно заврши првата конференција за млади претприемачи и жени претприемачи „Круг на нови можности“ во организација на ПроКредит Банка и ЕБОР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: