Таравари оптимист дека ќе се изнајде решение за уставните измени


2 копии
3 копии

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, во „ Дејли Клик “ на ТВ21 го коментираше односот на ДУИ, кој потпиша Декларација која најави дека ќе ја испрати до сите ...
| | веќе видена | слични

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ ги коментираше уставините измени. Тој во „ Дејли Клик “ на ТВ21 кажа дека Македонија веќе имала лошо искуство со промена на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието и член на ВЛЕН, Африм Гаши во интервју за косовската „РТК“ изјавил дека најголемиот предизвик за новата влада е гласањето на ...
| | веќе видена | слични

Членот на ВЛЕН и градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вчера истакнал дека доколку Алијанса за Албанците не се поделела пред изборите, денес можеби ...
| | веќе видена | слични

Подобро ќе биде ако Македонија сега ги почне преговорите со ЕУ бидејќи сите знаеме дека мора да има некои отстапки и од сигурни извори веќе има некои работни ...
| | веќе видена | слични

Држвата како што е Бугарија наспроти држава како Македонија, нема да дозволи да ја победиш еден нула,  а камо ли 3:0. Тие се подготвени повеќе за аргументирање ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари оптимист дека ќе се изнајде решение за уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: