Преговорите МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ и „ВРЕДИ“ во финална фаза – до 15 јуни нов владин состав


Преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“ во втора фаза, денеска и утре ќе има и одлуки за вториот и третиот ешалон- заменик министерските и директорските места, а ...
| | веќе видена | слични

Повикувајќи се на гласањето на собранискиот спикер за кој поддршка дадоа 76 пратеници, претседателката рече дека условите се исполнети бидејќи за преземање на ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот за нова влада Христијан Мицкоски зборувајќи за судските реформи што има намера да ги оствари, кажа дека прво ќе почне со распуштање на Судскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мандатарот на идната влада Христијан Мицкоски денеска изјави дека не ја чул изјавата на претседателот на Собранието Африм Гаши дека негова татковина е Косово, ...
| | веќе видена | слични

Набргу од денеска ќе биде составена новата реформска влада која што ќе има основна цел и задача да се занимава со реформите, да ги движи процесите напред, да ...
| | веќе видена | слични

Прашан како ја коментира изјавата на новиот собраниски спикер Африм Гаши, кој во својата изјава вели дека неговата татковина е Косово, идниот мандатар и лидер ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои што на овие избори излегоа и гласаа во огромно мнозинство за Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, што излегоа и гласаа за ...
| | веќе видена | слични

Не сум слушнал дека претседателот на Собранието, Африм Гаши изјавил дека негова татковина е Косово, но ако е така треба да им се извини на граѓаните, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Борбата со пожарите и понатаму трае. И покрај помошта испратена од повеќе земји, и активирањето на голем број армиски припадници, како и на воздухопловни ...
сите 958 | | | веќе видена

Група демократски конгресмени го повикаа американскиот претседател Џо Бајден да се откаже од својата кандидатура за реизбор, иако претседателот е категоричен ...
сите 367 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 216 | | | веќе видена

Напаѓачот на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп користел беспилотно летало над местото на настанот неколку часа пред атентатот на поранешниот ...
сите 173 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

Поради летните одмори зачестија гужвите долгите чекања на границите, особено на јужната граница кон соседна Грција, но и на границата со соседна Србија. Така ...
сите 159 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 129 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 139 | | | веќе видена

Малолетничка од Делчево е повредена откако во неа удрил автомобил со германски регистраски таблички. Како што информираат од МВР, малолетничката завршила во ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговорите МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ и „ВРЕДИ“ во финална фаза – до 15 јуни нов владин состав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: