Заврши првата конференција за млади претприемачи „Круг на нови можности“


Вчера Прокредит Банка и Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) на едно место ги собраа успешните млади претприемачи и жени во претприемништвото, оние кои ...
| | веќе видена | слични

И оваа година Виталиа, регионалниот лидер во производство на здрава храна, беше дел од саемот за Приватна Марка – PLMA, Амстердам, привлекувајќи стотици ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од 200 студенти од Бреинстер и Бреинстер Некст колеџ имаа можност да се претстават пред педесеттина водечки компании од земјава и регионот, на ИТ-саемот ...
| | веќе видена | слични

Претприемништво, бизнис, култура, право, архитектура, невладини организации и психологија се седумте панел дискусии кои ќе се одржат на втората конференција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со цел намалување на сивата економија во е-трговијата и заштита на потрошувачите, Претседателката на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ), Д-р Нина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Детали среда, 05 јуни 2024 Изминативе неколку дена интензивно се зборува за првиот мултивендор настан кој ИТД ДИСТРИБУЦИЈА го резлизираше под името ...
| | веќе видена | слични

Оваа сабота 8 јуни, со почеток од 12:00 часот во Центарот за иновации и дизајн „Јавна соба“, по четврти пат ќе се одржи Саемот за размена на креативни искуства ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Успешните млади претприемачи Нина Ангеловска и Петар Ниновски ќе бидат дел од говорниците на конференцијата „Чувари на мудроста“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши првата конференција за млади претприемачи „Круг на нови можности“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: