НАЈГОЛЕМИТЕ ИЗВОЗНИЦИ И НАЈМНОГУ УВЕЗУВААТ Каква е стоковата размена според економските карактеристики на компаниите?


Повеќе од 90% од вкупната стоковна размена на земјава во 2022 година е реализирана од компании кои истовремено увезуваат и извезуваат, покажуваат дефинитивните ...
| | веќе видена | слични

Словенечките компании во април извезле стоки во вредност од 5,85 милијарди евра, од кои 2,68 милијарди евра во членките на ЕУ, а 3,17 милијарди евра во трети ...
| | веќе видена | слични

Злато во вредност од повеќе од 30 милијарди долари, или повеќе од 435 метрички тони, било прошверцувано од Африка само во 2022 година, се вели во извештајот ...
| | веќе видена | слични

Злато во вредност од милијарди долари се шверцува од Африка секоја година, а повеќето завршуваат во Обединетите Арапски Емирати, каде што се рафинира и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на Еверопската унија во четвртокот усвои регулатива со цел воведување прекумерни царини со кои ефективно ќе се запре увозот на житарки, маслодајни ...
| | веќе видена | слични

Советот на Европската унија денеска усвои регулатива со цел воведување нови царини за увоз на жито од Русија и Белорусија. „Целта на новите царини е практично ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 90 отсто од вкупната стоковна размена на земјава во 2022 година е реализирана од претпријатијата вклучени во двата протока на стоки, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 443 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 59 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈГОЛЕМИТЕ ИЗВОЗНИЦИ И НАЈМНОГУ УВЕЗУВААТ Каква е стоковата размена според економските карактеристики на компаниите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: