Успешно заврши првата конференција за млади претприемачи и жени претприемачи „Круг на нови можности“ во организација на ПроКредит Банка и ЕБОР


Вчера ПроКредит Банка и Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) на едно место ги собраа успешните млади претприемачи и жени во претприемништвото, оние кои ...
| | веќе видена | слични

Belgrade Blockchain Week, втора година по ред, ги собира некои од најпознатите имиња во блокчејн индустријата. До 9 јуни во рамките на оваа конференција ќе се ...
| | веќе видена | слични

Аплицирала на повеќе факултети во Соединетите Американски Држави, Канада, Холандија и Обединетото Кралство, но матурантката Андреа Мојсоска образованието го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од 200 студенти од Бреинстер и Бреинстер Некст колеџ имаа можност да се претстават пред педесеттина водечки компании од земјава и регионот, на ИТ-саемот ...
| | веќе видена | слични

Претприемништво, бизнис, култура, право, архитектура, невладини организации и психологија се седумте панел дискусии кои ќе се одржат на втората конференција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со цел намалување на сивата економија во е-трговијата и заштита на потрошувачите, Претседателката на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ), Д-р Нина ...
| | веќе видена | слични

Даница Алачка Дукоска е една од постдипломците на ЕМБА програмата на Сити Колеџ. По ЕМБА студиите на Сити Колеџ го продолжува кариерниот пат со унапредување ...
| | веќе видена | слични

Оваа сабота 8 јуни, со почеток од 12:00 часот во Центарот за иновации и дизајн „Јавна соба“, по четврти пат ќе се одржи Саемот за размена на креативни искуства ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Успешните млади претприемачи Нина Ангеловска и Петар Ниновски ќе бидат дел од говорниците на конференцијата „Чувари на мудроста“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски. Владината коалиција ја сочинуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Старо-новиот министер за внатрешни работи се заблагодари за поддршката што ја доби.Тошковски веќе од утре вети работа со јасна визија за иднината на ...
сите 231 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 148 | | | веќе видена

Кубанската Влада одлучи да се приклучи на спорот што го покрена Јужна Африка против Израел пред Меѓународниот суд на правдата во врска со наводите за наводен ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани почина вчера попладното во својата 62 година од живото. Андонов беше дел од собранието три мандати, во периодот ...
сите 53 | | | веќе видена

Мирлинд Даку, играчот кој е главна тема на македонските медиуми е роден на Косово во градот Гнилање на Косово. Тој од тимот на Осијек во Хрватска направил ...
сите 6 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан во петокот го посети Берлин, а пред средбата со канцеларот Олаф Шолц, во интервју ја критикуваше имиграциската политика на ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешно заврши првата конференција за млади претприемачи и жени претприемачи „Круг на нови можности“ во организација на ПроКредит Банка и ЕБОР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: