Во Грција, Хрватска, Кипар и Австрија има најчисти плажи

Европската комисија денеска најави формирање на Канцеларија за вештачка интелигенција (ВИ) која ќе биде составена од експерти за спроведување на новиот закон ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Неформално во јавноста протече информација дека на полноќните средби на кои се пазарело уредувањето на државниот апарат, условот за обезбедување на 2/3 ...
сите 399 | | | веќе видена

Арбен Таравари вечерва и официјално потврди дека е подготвен законот со кој се очекува до локалните избори во октомври следната година да нема нови избори во ...
сите 121 | | | веќе видена

Министерот за правда во заминување, Кренар Лога вели дека секој чекор носи последици. Според него, ако сакаме да ја зачуваме унитарноста, мора да има ...
сите 148 | | | веќе видена

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, 44 – годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир, неговата поранешна сопруга А.М. физички ги нападнала ...
сите 286 | | | веќе видена

„Ги кажуваме истите работи, па да го запреме ова имагинарно противење“, изјави Чиоти за телевизијата TF1. Пред тоа, Чиоти разговараше со лидерите на РН, Ле ...
сите 338 | | | веќе видена

Како што јави ABCnews, повикувајќи се на два извори блиски до израелските безбедносни сили, специјалните сили веќе биле во близина на зградата кога добиле ...
сите 416 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. ...
сите 298 | | | веќе видена

Новиот германски воен пакет помош ќе вклучува 100 моќни ракети за противвоздушна одбрана „Патриот“ и илјадници борбени беспилотни летала, објави денеска ...
сите 220 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц ја отфрли опцијата за одржување предвремени парламентарни избори, како по примерот на Франција, по лошите резултати на неговата ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Грција, Хрватска, Кипар и Австрија има најчисти плажи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: