Одржана редовна седница на Советот на Народната банка: Усвоен стратегискиот план за периодот 2025 – 2027 година


5 копии

Стратегискиот план на Народната банка е поставен под мотото „Централна банка којашто придонесува за градење стабилна, одржлива и зелена економија“, со што ...
| | веќе видена | слични

Важно е студентите за време на студирањето да имаат можност за вистинска пракса, можност за оспособување за пазарот на трудот, како и отвореност на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на последните неколку години, каматните стапки на кредитите останаа стабилни, без значителни промени кои би можеле да ја олеснат финансиската тежина ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претставници на Народната банка (НБ) присуствуваа на меѓународната конференција на Светската банка, на тема „Поставување вистински реформски приоритети во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Развој на политики кои ќе ги стимулираат жените да се вратат на пазарот на труд, поддршка од државата и работодавачите во однос на обврските на жената во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Навраќајќи се на историските моменти што ја одбележале економската хроника, во видик секогаш паѓа и т.н. Џексонова економија, која се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Народната банка, заедно со другите финансиски регулатори, ја организира редовната работна средба на регулаторите, приватниот и граѓанскиот сектор за следење на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 200 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 56 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одржана редовна седница на Советот на Народната банка: Усвоен стратегискиот план за периодот 2025 – 2027 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: