Клиничката болница Штип е подготвена да прими дел од пациентите од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“


Затворањето на операционите сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ пред 11 дена го зголеми притисокот врз останатите медицински установи во главниот град. Сè ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на СДС и ДУИ го донесе македонското здравство во колапс. Три недели не се врши санација на хируршките сали. Три недели пациентите чекаат за хируршка ...
| | веќе видена | слични

На фотографиите кои ги објави Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, јасно може да се види дека Клиниката за психијатрија е во ОЧАЈНА состојба. Од таму велат ...
| | веќе видена | слични

Од партијата порачуваат дека негрижата за јавното здравство, кое денес е на границите на опстанок го гледаме во секоја установа, на секое ниво и секој град. ...
| | веќе видена | слични

На овие фотографии јасно се гледа негрижата и условите на Клиниката за психијатрија во моментите на заминување на одродената власт, споделуваат од Комисијата ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за урологија ќе работи една сала во две смени, од денеска и официјално имаме известување од директорот дека ќе се почнува со елективна програма, ...
| | веќе видена | слични

Преодното решение со надворешни компресори ги врати хирурзите во дел од салите на клиниките. Но дали со работа во две смени и во вакви услови ќе успеат да ги ...
| | веќе видена | слични

Од оперирани се и пацинети кои биле на листа на чекање. Директорот на клиниката за урологија Сашо Дохчев во телефонски разговор за канал 5 потврди дека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клиничката болница Штип е подготвена да прими дел од пациентите од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: