Клиничката болница Штип е подготвена да прими дел од пациентите од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“


Затворањето на операционите сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ пред 11 дена го зголеми притисокот врз останатите медицински установи во главниот град. Сè ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Власта на СДС и ДУИ го донесе македонското здравство во колапс. Три недели не се врши санација на хируршките сали. Три недели пациентите чекаат за хируршка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На фотографиите кои ги објави Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, јасно може да се види дека Клиниката за психијатрија е во ОЧАЈНА состојба. Од таму велат ...
| | веќе видена | слични

Од партијата порачуваат дека негрижата за јавното здравство, кое денес е на границите на опстанок го гледаме во секоја установа, на секое ниво и секој град. ...
| | веќе видена | слични

На овие фотографии јасно се гледа негрижата и условите на Клиниката за психијатрија во моментите на заминување на одродената власт, споделуваат од Комисијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Клиниката за урологија ќе работи една сала во две смени, од денеска и официјално имаме известување од директорот дека ќе се почнува со елективна програма, ...
| | веќе видена | слични

Преодното решение со надворешни компресори ги врати хирурзите во дел од салите на клиниките. Но дали со работа во две смени и во вакви услови ќе успеат да ги ...
| | веќе видена | слични

Од оперирани се и пацинети кои биле на листа на чекање. Директорот на клиниката за урологија Сашо Дохчев во телефонски разговор за канал 5 потврди дека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски. Владината коалиција ја сочинуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Старо-новиот министер за внатрешни работи се заблагодари за поддршката што ја доби.Тошковски веќе од утре вети работа со јасна визија за иднината на ...
сите 231 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 148 | | | веќе видена

Кубанската Влада одлучи да се приклучи на спорот што го покрена Јужна Африка против Израел пред Меѓународниот суд на правдата во врска со наводите за наводен ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани почина вчера попладното во својата 62 година од живото. Андонов беше дел од собранието три мандати, во периодот ...
сите 53 | | | веќе видена

Мирлинд Даку, играчот кој е главна тема на македонските медиуми е роден на Косово во градот Гнилање на Косово. Тој од тимот на Осијек во Хрватска направил ...
сите 6 | | | веќе видена

Групата Зелени-Европска слобода алијанса (Зелени/ЕФА) во Европскиот парламент отворено пројави амбиции да стане дел од парламентарното мнозинство кое се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клиничката болница Штип е подготвена да прими дел од пациентите од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: