Клиничката болница Штип е подготвена да прими дел од пациентите од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“


Затворањето на операционите сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ пред 11 дена го зголеми притисокот врз останатите медицински установи во главниот град. Сè ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Власта на СДС и ДУИ го донесе македонското здравство во колапс. Три недели не се врши санација на хируршките сали. Три недели пациентите чекаат за хируршка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На фотографиите кои ги објави Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, јасно може да се види дека Клиниката за психијатрија е во ОЧАЈНА состојба. Од таму велат ...
| | веќе видена | слични

Од партијата порачуваат дека негрижата за јавното здравство, кое денес е на границите на опстанок го гледаме во секоја установа, на секое ниво и секој град. ...
| | веќе видена | слични

На овие фотографии јасно се гледа негрижата и условите на Клиниката за психијатрија во моментите на заминување на одродената власт, споделуваат од Комисијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Клиниката за урологија ќе работи една сала во две смени, од денеска и официјално имаме известување од директорот дека ќе се почнува со елективна програма, ...
| | веќе видена | слични

Преодното решение со надворешни компресори ги врати хирурзите во дел од салите на клиниките. Но дали со работа во две смени и во вакви услови ќе успеат да ги ...
| | веќе видена | слични

Од оперирани се и пацинети кои биле на листа на чекање. Директорот на клиниката за урологија Сашо Дохчев во телефонски разговор за канал 5 потврди дека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 971 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 253 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 260 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клиничката болница Штип е подготвена да прими дел од пациентите од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: