Средба на претставници на ВМРО-ДПМНЕ со германската делегација од Франкфурт и Хајделберг


2 копии

Во Хајделберг факултет во Скопје, во присуство на претседателот на управата од Германија, проф. д-р Улрих Цајтел и делегацијата од Франкфуртскиот универзитет ...
| | веќе видена | слични

Аплицирала на повеќе факултети во Соединетите Американски Држави, Канада, Холандија и Обединетото Кралство, но матурантката Андреа Мојсоска образованието го ...
| | веќе видена | слични

Даница Алачка Дукоска е една од постдипломците на ЕМБА програмата на Сити Колеџ. По ЕМБА студиите на Сити Колеџ го продолжува кариерниот пат со унапредување ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот спорт обединува, придонесува за толеранција и социјализација во општеството, помага да се развијат менталното и физичкото здравје, урива ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Економскиот факултет-Скопје при Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ја основаше Алумни на Економски факултет-Скопје – мрежа која ги обединува оние кои ...
| | веќе видена | слични

Германските студенти додека студираат обично и работат, затоа што се вклучени во системот на дуално образование во кое знаењето се стекнува од професорите, но ...
| | веќе видена | слични

Ректорот на „Св. Кирил и Методиј” проф. д-р Билјана Ангелова и проф. д-р Огнен Марина, декан на Архитектонски факултет-Скопје и раководител на Центарот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на претставници на ВМРО-ДПМНЕ со германската делегација од Франкфурт и Хајделберг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: