Шпионирање, хакирање, заплашување… Откриена е масовната тајна операција на Израел


Гардијан, во соработка со два други медиуми, објави ексклузивна истрага која откри како израелските разузнавачки агенции се обиделе да го спречат гонењето на ...
| | веќе видена | слични

Саудиски медиум објави дека претставници на Хамас го отфрлиле предлогот за договор за прекин на огнот, бидејќи тој бил суштински различен од договорот што го ...
| | веќе видена | слични

САД предупредија на „ескалација“ во Либан, откако израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху предупреди на операција, нагласувајќи дека конфликтот само ќе и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Катарскиот премиер Мохамед бин Абдулрахман Ал-Тани и шефот на египетското разузнавање Абас Камел се состанаа денеска со членови на Хамас во Доха на разговори ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот суд денеска ја потврди одлуката за забрана за работа на катарската медиумска куќа Ал Џезира на 35 дена, што владата на Израел ја воведе претходно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестинското исламистичко движење Хамас, кое ја започна војната на 7 октомври минатата година со масакрирање и киднапирање на израелски цивили, вели дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЕУ со внимание го следи тоа што се случува во САД во однос на Предлог-законот усвоен од страна на Претставничкиот дом за санкционирање на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпионирање, хакирање, заплашување… Откриена е масовната тајна операција на Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: