Во Грција има 50 отсто помалку ИТ професионалци отколку во ЕУ


Додека побарувачката за програмери и ИТ специјалисти е огромна, што предизвикува главоболки за многу странски компании, Грција сè уште не вработува многу ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Италија треба да прими повеќе странски работници за да се справи со проблемот со недостигот на работна сила, велат од Банката на ...
| | веќе видена | слични

Според проценката на здружението на работодавачи, до 2030 година во Хрватска треба да работат над половина милион странски работници. Недостиг од работници има ...
| | веќе видена | слични

Бројот на невработени во Германија се зголеми повеќе од очекуваното во мај, покажуваат податоците на Федералната канцеларија за труд објавени во вторник. ...
| | веќе видена | слични

На мејлот на повеќе компании во земјава стигнала интересна порака, од извесна компанија која нуди работници од Бангладеш, а за деталите околу оваа понуда, бара ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со нов систем на бодови - таканаречената картичка за шанси - Германија сака да привлече квалификувани работници од странство и конечно да го стави под контрола ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Дали сте од земја која не е членка на ЕУ и сакате да работите во Германија? Германија ја промовираше картичката за можности ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Грција има 50 отсто помалку ИТ професионалци отколку во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: