За македонската хидроенергетска перспектива

Растечкиот интерес за полисите за животно осигурување во нашата земја покажуваат дека свеста за оваа проблематика е во пораст, а луѓето стануваат се’ ...
| | веќе видена | слични

Економските аналитичари ја употребуваат истата реторика што ја слушаме со години, а тоа е дека ако државата ги употреби парите што ги позајмува, за економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сон на секое семејство или поединец е имање на свој сопствен дом. Во денешно време инвестирањето во свое место за живеење претставува финансиски предизвик и ...
| | веќе видена | слични

Најдобар начин да ја осигурате иднината е ако ефикасно управувате со финансиите. Честопати се наоѓате во ситуација кога треба да смислите како да си ги ...
| | веќе видена | слични

Сенатор Џон КЕНЕДИ Во последните три години, американскиот народ беше опустошен од инфлација. Таа инфлација, како и секоја инфлација, е создадена од човекот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 778 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 420 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За македонската хидроенергетска перспектива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: