ОПТИМИСТИЧКИ ПРОГНОЗИ НА ОПЕК Побарувачката на нафта годинава ќе порасне за 2,2 милиони барели дневно


Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) е оптимист кога станува збор за растот на светската побарувачка за нафта годинава и во 2025 година, изјави ...
| | веќе видена | слични

Во март 2024 година, побарувачката на дизел во САД падна на најниско сезонско ниво во последните 26 години, поттикната од значителното забавување на ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата падна на 77 долари на меѓународните пазари во вторникот, како одраз на стравувањата на трговците дека најавеното постепено зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата се лизнаа под 81 долар на меѓународните пазари во понеделникот, сигнализирајќи го скептицизмот на трговците во однос на оценката на водечките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОПТИМИСТИЧКИ ПРОГНОЗИ НА ОПЕК Побарувачката на нафта годинава ќе порасне за 2,2 милиони барели дневно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: