Претпазливио тргување на Волстрит, Nasdaq на историски рекордно ниво


На европските берзи во среда во пртпладневното тргување владее позитивно расположение, под влијание на зајакнатите очекувања дека американската централна банка ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Американскиот долар во вторникот се искачи повисоко од најниско ниво во последниве два месеци во однос на еврото, стерлингот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Волстрит во вторникот најважните индекси го завршија тргувањето во благ плус, благодарение на послабите од очекуваните податоци од пазарот на трудот во ...
| | веќе видена | слични

Во текот на последните неколку години, каматните стапки на кредитите останаа стабилни, без значителни промени кои би можеле да ја олеснат финансиската тежина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 971 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 270 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Доналд Трамп, републиканскиот кандидат на претстојните претседателски избори во Соединетите Американски Држави, изјави денеска, по повлекувањето на актуелниот ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претпазливио тргување на Волстрит, Nasdaq на историски рекордно ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: