Скопјани платиле над 44 милиони евра за парно, но и тоа не било доволно за ЕСМ

ЕСМ направил речиси 10 милиони евра загуба во првата целосна година откако го презема управувањето на Балкан Енерџи за да обезбеди топлинска енергија за ...
| | веќе видена | слични

Новата влада уште не е формирана, но јасно е дека тоа ќе се случи наскоро. Ветувања за подобрување на состојбите има многу, но интересно е да се види и со ...
| | веќе видена | слични
16 копии

И натаму од општинските буџети најмногу пари се трошат за плати и социјални придонеси. На приходната страна, државните трансфери се „најбогатиот“ извор на ...
| | веќе видена | слични

И натаму од општинските буџети најмногу пари се трошат за плати и социјални придонеси. На приходната страна, државните трансфери се „најбогатиот“ извор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија планира реформа на даночниот систем за да го зголеми приливот во државниот буџетот од следната година за дополнителни 2,6 милијарди рубљи (околу 26,5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Властите во Русија размислуваат за промена на даночниот систем на земјата, па рамната стапка од 13 отсто да се замени со прогресивна стапка, со многу повисоки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 971 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 253 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 260 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани платиле над 44 милиони евра за парно, но и тоа не било доволно за ЕСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: