(Видео) Минесота избегна „метла“, со брејк во Далас ја врати серијата во Минеаполис


Во четвртиот натпревар од финалето на Западната конференција, Минесота ги совлада Маверикс со 105:100 во Далас и намали резултатот во финалето на Западот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторот на Словенија објави список од 16 кошаркари, а на списокот се најде и Дончиќ.Дончиќ го чека финалната серија со Далас против Бостон, но и покрај тоа ...
| | веќе видена | слични

Додека Никола Јокиќ се уште размислува, Лука Дончиќ веќе одлучи и ќе игра за Словенија на Олимписките игри во Париз. Денеска селекторот на Словенија објави ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ е голем спортски фан и често знае да биде во центарот на вниманието пред важни настани, но покрај подготовките кои се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред нас е уште само големото финале во НБА лигата во кое силите ќе ги одмерат Бостон Селтикс и Далас Маверикс, двете екипи кои беа најдобри на Истокот и ...
| | веќе видена | слични

Актуелната сезона во НБА лигата, Никола Јокиќ ја заврши порано бидејќи Денвер не стигна до финалето и беше елиминиран од Минесота, па така српскиот кошаркар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хеликоптерот Ми-171 од Одделот за воздухопловни единици при МВР дејствувал врз пожарот во реонот на Јасен, соопштија од МВР. - Во 20 налети исфрлени се над 50 ...
сите 559 | | | веќе видена

Хеликоптер на Армијата и денеска е ангажиран во справувањето со пожарите во Македонија. Припадниците на воздухопловниот винг во текот на денешниот ден во ...
сите 60 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со услови за повремен локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен, долж ...
сите 249 | | | веќе видена

Деновиве актуелно е патувањето на власта во САД со бизнис класа, за што пристигнаа низа критики од страна на опозицијата. Во одбрана на Мицкоски и министрите ...
сите 131 | | | веќе видена

СДСМ продолжува да се соочува со длабока внатрепартиска криза по историскиот пораз на изборите и изборот на новите водачи Венко Филипче и Зоран Заев. ...
сите 27 | | | веќе видена

Светот релативно брзо дозна дека компанијата за сајбер безбедност Crowdstrike стои зад сериозниот глобален прекин на технологијата во петокот. Сепак, да се ...
сите 153 | | | веќе видена

СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против В.Т.(25) и од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Минесота избегна „метла“, со брејк во Далас ја врати серијата во Минеаполис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: