Во изминатите 24 часа во Газа загинале 46 Палестинци, од почетокот на војната 36.096


Министерството за здравство во Појасот Газа денеска соопшти дека најмалку 46 Палестинци се убиени во изминатите 24 часа, како и дека бројот на жртвите на ...
| | веќе видена | слични

САД предупредија на „ескалација“ во Либан, откако израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху предупреди на операција, нагласувајќи дека конфликтот само ќе и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Катарскиот премиер Мохамед бин Абдулрахман Ал-Тани и шефот на египетското разузнавање Абас Камел се состанаа денеска со членови на Хамас во Доха на разговори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОН предупредија дека повеќе од милион Палестинци во Газа би можеле да достигнат највисоко ниво на глад до средината на следниот месец, доколку продолжи ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на генералниот секретар на ОН, Стефан Дужарик соопшти дека ажурирања за жртвите на окупираната палестинска територија покажале дека од 7 октомври ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестинското исламистичко движење Хамас, кое ја започна војната на 7 октомври минатата година со масакрирање и киднапирање на израелски цивили, вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестинските лекари соопштија дека во воздушните напади во областа загинале десетици луѓе. Вооруженото крило на Хамас и Исламски џихад објави дека се вклучиле ...
| | веќе видена | слични

Израел во средата објави дека спроведува нова воена операција против палестинското движење Хамас во централниот дел на Појасот Газа, пред разговорите меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден вчера повторно го критикуваше израелскиот премиер. Луѓето, рече тој, имаат причина да веруваат дека Бенјамин Нетанјаху ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 968 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 247 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 315 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 246 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во изминатите 24 часа во Газа загинале 46 Палестинци, од почетокот на војната 36.096

Од:
До кого (е-маил):
Порака: