(ВИДЕО) Израел распоредува борбени возила на далечинско управување во Рафах


Израелските одбранбени сили распоредија далечински управувани оклопни транспортери М113 „Зелда“ на ридот Заруб во Рафах. Слични возила беа забележани во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестинските лекари соопштија дека во воздушните напади во областа загинале десетици луѓе. Вооруженото крило на Хамас и Исламски џихад објави дека се вклучиле ...
| | веќе видена | слични

ОН предупредија дека повеќе од милион Палестинци во Газа би можеле да достигнат највисоко ниво на глад до средината на следниот месец, доколку продолжи ...
| | веќе видена | слични

Израел во средата објави дека спроведува нова воена операција против палестинското движење Хамас во централниот дел на Појасот Газа, пред разговорите меѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Израел договорил да купи 25 американски борбени авиони Ф-35, потврди израелското Министерство за одбрана и додаде дека тоа е трета ескадрила борбени авиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелските воздухопловни сили ќе имаат на располагање 75 од овие „невидливи“ авиони. Испораката се очекува да почне во 2028 година, со три до пет авиони ...
| | веќе видена | слични

Израел верува дека една третина од заложниците што останаа во Газа веќе се загинати, покажуваат денешните податоци на владата, додека некои официјални лица ...
| | веќе видена | слични

Мнозинството германско население е против воените дејствија на Израел во Појасот Газа, покажа истражување на Форса објавено во списанието „Стерн“. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Израел распоредува борбени возила на далечинско управување во Рафах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: