Коалицијата на ДУИ не се откажува, тужба и пред Управниот суд на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Управниот суд треба да одлучи во рок од 48 часа по приемот на тужбата.ДИК вчера на седница не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Секој може да добие мандат да формира влада, но не може секој да добие мандат да одлучува кој ќе ги претставува Албанците во таа влада, рече Ахмети, алудирајќи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не може секој да добие мандат за да одлучува кој ќе ги претставува Албанците во новата Влада, изјави денеска претседателот на ДУИ, Али Ахмети. „Нашите ...
| | веќе видена | слични

Нашите политички противници нека се подготват за новиот предизвик кој следи следната година на локалните избори, истакна Али Ахмети, лидер на Демократската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

За коалицијата Европски фронт предводена од ДУИ, Зекирија Ибраими, коалиција ВРЕДИ и генерален секретар на Алтернатива, во синоќешната Топ Тема рече дека дека ...
| | веќе видена | слични

Никој не може да го спори правото на Европскиот фронт дека е легимен претставник на Албанци, Турци, Роми и други етнички заедници во државата, дециден е ...
| | веќе видена | слични

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека таканаречената Декларација на ДУИ и партиите од самонаречениот Европски фронт е обид за дефокусирање на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на Коалицијата „Европски фронт“, Блерим Беџети во изјава за медиумите во Собранието нагласи дека законските измени поврзани за реорганизацијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 969 | | | веќе видена

Тајната служба на САД соопшти дека отфрлила некои барања од предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми безбедноста ...
сите 385 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Виничката полиција синоќа уапси 48-годишен жител на виничкото село Градец, кој направил сообраќајна незгода во Кочани и избегал. Полицијата од Кочани веднаш ...
сите 249 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 321 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Во телефонски разговор со Си-Ен-Ен неколку минути откако претседателот Џо Бајден го објави своето излегување од трката за претседател во 2024 година, ...
сите 178 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коалицијата на ДУИ не се откажува, тужба и пред Управниот суд на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: